Akoranga 3: Tatūnga Whakaaro i te Tense Tent

> Huihuinga > Nga Tiamana Times me nga Putanga > Akoranga 3: Tatūnga Whakaaro i te Tense Tent

Nau mai ki nga huinga huinga o ALMANCAX. KA KIMI KOE KO NGA MOHIohio KATOA E KIMIHIA E KOE MO TE TIAMANI ME TE REO TIMANIA I TO TATOU WANANGA.
    almancax
    manuhiri
    HE WHAKATUTU TUPONO I TE WANANGA ONA ANEI

    Te ti'aturi nei matou kua hanga e matou he hanganga tino kaha i roto i nga akoranga o mua.
    Na ka taea e tatou te timata ki te hanga i nga rerenga ma te whakamahi i nga mea kua akohia e tatou i mua, ka ako atu ano.

    NGU WHAKAMAHI KAUPAPA KAUPAPA I GERMAN

    Te tikanga, i te Tiamana, kei kona ano te kaupapa i te timatanga o te rerenga korero.Kia whai muri te kupu mahi i te kupu mahi, ana muri i te kupu mahi ko etahi atu waahanga o te rerenga (kaupapa, taapiri, me etahi atu).
    I raro iho ka kite koe i te tauira i whakamahia mo nga rerenga maama.

    Whakamahia kia whakamahia:

    PANUITANGA + PARAU + ATU NEI

    Na, ka ako tatou i te tauira taketake kia whakamahia, ka taea e tatou te timata ki te hanga i tetahi rerenga korero tonu.
    Ka tīmata tatou ki nga hanganga rerenga tinowari rawa kia maamaa ai.
    A, no te mea kei te angitu o tatou akoranga, ka mahi tatou ki nga hanganga rerenga atu.

    Na, kia tautuhia he kaupapa me tetahi kupu mahi kia ahei ai tatou ki te hanga rerenga korero;

    Kaupapa: ich: I

    To tatou Pouaka: lernen: ako

    To maatau rerenga korero: kaupapa + kupumahi : ahau Tuhinga : tama au ako ahau

    Ko te rerenga i kitehia i runga ake nei ko tetahi rerenga rawa rawa i roto i tenei wa.
    Ka taea e koe te hanga i nga rerenga rereke ma te whakamahi i te kuputuhi me te kaupapa.
    Ka tuhihia e matou etahi tauira kia pai ake ai tenei inaianei.

    Kaupapa: du : koa

    Verb: ako : ako

    Rerenga kōrero: du lernst: kei te ako koe

    Kaupapa: tatou : matou

    Verb: ako : ako

    Rerenga kōrero: wir karaiti : kei te ako tatou

    Me hoatu e tatou etahi tauira o nga rerenga whakauru. Tirohia nga tauira nei.

    rennen: rere

    ahau Renne
    tama E rere ana ahau
    tatou oma
    biz runing
    ratou rennt
    ia (wahine) oma
    Aug oma
    koe (atawhai) kei te oma koe
    ihr rennt
    koe kei te oma koe

    Ko te kaupapa o te rerenga korero kaore e tika kia waiho hei hei whakakapi mo ia ake. Ka taea hoki e tetahi hinonga te kaupapa o te rerenga korero. Me hanga kupu me nga kaupapa rereke;

    Ahmet rennt
    Ahmet oma
    Ayse rennt
    Ayse oma
    mate katze rennt
    ngeru oma

    sprechen

    ahau sprechen ki
    tama Kei te korero ahau
    ihr spricht
    koe kei te korero koe
    Ali spricht
    Ali korero
    das Kind spricht
    tamaiti korero
    ein Atawhai spricht
    he tamaiti korero
    mate Kinder sprechen
    tamariki Kei te korero ratou
    der Lehrer spricht
    kaiako korero
    mate Lehrer sprechen
    kaiako Kei te korero ratou
    ein Lehrer spricht
    he kaiako korero

    tuhia: tuhia

    Manly schreibt
    Manly tuhi

    der Lehrer schreibt
    kaiako tuhi

    mate lehrer schreiben
    kaiako kei te tuhituhi ratou

    ahau schreibe ki
    tama Kei te tuhituhi ahau

    du schreibst
    sen kei te tuhituhi koe

    sitzen

    ahau sitze
    tama au e noho ana ahau

    er sitzt
    ko ia kei te noho

    Aug sitzen
    koe (atawhai) Kei te noho koe

    Ki ta matou whakaaro he tino marama tenei.
    Ka tuhia e matou etahi rerenga atu torutoru me te whakaoti i tenei akoranga.
    Ka taea e koe te ako i nga kuputuhi rerekē me te hanga i nga rerenga ohie i roto i te wa poto.
    Ko nga rerenga rereke ka rere ke koe, ko te mahi tino pai ake.

    Kei te kauhoe ahau: ich schwimme

    E waiata ana a Esra: Esra singt

    Kei te waiata ahau: ich singe

    e takoto ana: sie lügen

    Kei te moe ahau: ich lüge

    Kei te haere ahau: ich gehe

    Kei te haere koe: du gehst

    mate Schüler fragen: e tono ana nga tauira

    ich esse: Kei te kai au

    mate a Frauen: he waiata nga wahine

    der Arzt ruft: te karanga a te taote

    mate Te parekura: he tipu te tipu

    E tumanako ana matou ko nga rerenga o runga nei i awhina i te whakautu i te take.
    I roto i te akoranga o muri mai, ka whakawhanakehia e matou nga rerenga ohie ma te whakamahi i nga huinga rereke.
    Mena kei te whakairi koe, kei konei matou.
    I tutuki ...

    Kei mua ia i tona oranga tonutanga. Ko te whakamarie me te reka ka kite koe i tera ao, ko taau mahi me taau mahi i tenei wa o te ao. (Mesnevi)
    sanem
    Kaiuru

    kei runga ake nei ka aatawa tenei mauri ki te paatai ​​nga akonga roa mena ka mate ka mate ranei ka mate ki a raatau tamariki ka ui atu au


    sanem haklisin die me he reta pea.

    MuhaяяM
    Kaiuru

    Ae, he hapa papapihi noa kua mahia.
    Whakatikahia ..

    msmalm
    Kaiuru

    E hoa ma, he mea pai mena kaore tatou e tino korerorero mo nga hapa ngawari! Ko te hunga e mohio ana ki te Tiamana (nui atu iti iho ranei) i roto i a taatau kua uru ki te riihi ki te wikitoria i nga hapa o te papapihi.
    He tino whakaute ahau ki mua i te aroaro o te roopu katoa mo a ratau i whakarite ai i taua tuuru.

    mc-denis
    Kaiuru

    pere. I mohio matou ki tenei, engari e kore matou e hanga i nga rerenga korero ngawari penei, ka hanga rerenga roa, hei tauira, me pehea taku mahi i te wa e hanga rerenga korero ana au i te hoha penei i ia ra?? ??? Te ahua nei kei te tino raruraru ahau  :(

    nalanw
    Kaiuru

    Mena ka marama koe ki te hanga rerenga korero, karekau he raru nui ki era atu... Ae ra, he maha atu nga mahi wetereo me ako koe ki te hanga i nga rerenga korero roa... engari me hoatu e au he tauira mo te kupu poto me kupu roa mai i tenei wa...

    Ka rite ki te tuhi i raro nei i tenei wa…

    kaupapa + kupu mahi  Ich gehe = Kei te haere ahau ranei
    kaupapa + kupu awhina + kupu mahi matua  Ich ka gehen = Kei te pirangi au ki te haere
    KAUPAPA + KAUPAPA KAUPAPA + ESAS FIIL
    Ich ka gehen = Kei te pirangi au ki te haere
    Ich will nach Hause gehen = Kei te pirangi au ki te hoki ki te kaainga
    Ich will heute nach Hause gehen = Kei te pirangi au ki te hoki ki te kainga i tenei ra
    Ka mutu taku korero Freuden nach Hause gehen = Kei te pirangi au ki te hoki ki te kainga me oku hoa i tenei ra
    Ka whakaweto au i te 10 Uhr nach Hause gehen = Kei te pirangi au ki te hoki ki te kainga a te 10 karaka i tenei ra
    I roto i te rerenga korero me te kupu mahi awhina, ko te kupu mahi matua ka haere tonu ki te whakamutunga
    KAUPAPA + TIKIIch komme = Kei te haere mai ahau
    Ich komme heute = Kei te haere mai ahau i tenei ra
    Ich komme heute mit meinen Freunde = Kei te haere mai ahau me oku hoa i tenei ra
    Ich komme heute um 3 uhr zu dir=Kei te haere atu ahau ki a koe i tenei ra hei te 3 karaka...

    Ka kitea e koe i roto i nga tauira, ko nga mea katoa e hiahia ana koe ki te ako ko tenei raupapa rereke o te waa o naianei… Kaupapa me te kupumahi, kaupapa ranei + kupumahi awhina + kupumahi matua… Ka tae mai etahi atu i te waa.

    mc-denis
    Kaiuru

    danke nalanW  ;) I riro mai i ahau kei te whakaaro ahau ka pai ake au me te tukurua 8)


    Ich ka lerne Deutsch {Kei te pirangi au ki te ako Tiamana}
    Me tango e tatou tenei rerenga hei tauira, me te whakamahi ki nga wa o te tangata tuarua
    – du willst lerne Deutsch – as? He tika ake ranei te whakamahi hei - du will lernst Deutsch - Ki taku whakaaro koinei te huarahi i tuhia e au i te tuatahi, engari i pirangi au ki te patai atu ki a koe, kei te timatanga noa iho.
    tesekkurler

    Cantanem, he he to whakatau, tirohia, mena ka hangaia e matou kia rite ki nga korero o runga ake nei, kiia te rerenga:
    Ich ka Deutsch lernen.
    Du willst Deutsch lernen.
    Ko te kupumahi matua kei te tata mai te mutunga, kei te aro atu tatou ki nga kupu whakakotahi, i te taha .. Ki te hiahia koe ki te arotake ano i te kaupapa ka taea ranei te titiro ki etahi atu tauira mo tenei kaupapa, ngawari mai ..

    ano he purerehua danke

    aysegulce_82
    Kaiuru

    Katahi ano ahau ka uru mai ki tenei papaanga engari he rawe nga taonga, tena koutou katoa. Kia pai to mahi…

    elmor66
    Kaiuru

    He he i roto i te kupu mahi sprechen: Das Kind spricht (Richtig)

    Nazira
    Kaiuru

    Kua whakatikahia te hapa, he mihi mo to aro :)

    ka kii koe he whanau whanau matou wir eine familie? Ka patai atu ranei taatau, he huarahi ke ano ranei hei patai?

    AKÉF YOUNG
    Kaiuru

    Tusem, kare ano au i te tino pai ki te reo Tiamana :( He mema tawhito ahau o te pae, engari kua roa au kare e uru ki te pae. :-[He raruraru, engari karekau he tangata ka whakahoki??? Ki taku whakaaro me "Sind wir eine Familie?" :D

E whakaatu ana i nga whakautu 15 - 1 ki te 15 (37 katoa)
  • Hei whakautu ki tenei kaupapa Me takiuru koe.