Akoranga 23: Kupu Kupu me nga Kupu Kupu i te Tiamana

> Huihuinga > Tiamana Tiamana mai i te maata > Akoranga 23: Kupu Kupu me nga Kupu Kupu i te Tiamana

Nau mai ki nga huinga huinga o ALMANCAX. KA KIMI KOE KO NGA MOHIohio KATOA E KIMIHIA E KOE MO TE TIAMANI ME TE REO TIMANIA I TO TATOU WANANGA.
    MuhaяяM
    Kaiuru
    Adjectives me Adjectives i Tiamana

    • I. ADS
    • [/ Rārangi]

      Ko te mana o nga rawa, nga tae, te puka, te tau, te raupapa, te waahi, me etahi atu. Ko nga kupu e tautuhi ana i nga ingoa e kiia ana ko nga tohu.
      Kei mua nga ingoa o nga kohungahunga i nga ingoa ka whakamahia me nga ingoa.

      nui i roto i te kari roa rakau parani
      Nga rakau poplar i roto i te kari Bir

      E tākaro ana ngā tamariki ki te papa tākaro Tuhinga Ngā tamariki kei o rātou ringa whero pūangi ...
      Ko nga tamariki e takaro ana i te papa tapere, he poihau kei o ratou ringa Çocuk

      taitamariki te tangata, kaumātua i hoatu e te tangata te motokana ob
      I hoatu e te tangata ki te tangata tetahi wahi i runga i te pahi a Arama

      I roto i nga kupu i runga ake nei, ko nga kupu i tuhia i runga i te maia he tohu.
      Ki te ko tatou ki te tautuhi i ano te mana o nga rawa, tae, ngā āhua, ngā tau, raupapa, wāhi, me ētahi atu Ko te tūāhua whero ki te kupu tohu i te āhuatanga denir.örneg, nui, iti, koroheke, tawhito, hou, ataahua, kupu kino ano he tūāhua.
      (I roto i te wetereo Turkish, ehara enei kupu i te kupu kupu ina whakamahia anake, he kupu ingoa noa iho. Heoi, ki te whakamahia me te kupu ingoa penei i te "pene whero", ka riro mai he kupu kupu, ina, ka riro te "pene whero" kupu kupu. Mena ka whakamahia enei kupu ki mua i te kupu mahi, ka kiia enei ko te kupu korero.)

      I te Tiamana, ko nga kupu penei i te jung (taiohi), grün (kakariki), puku (pai) he kupu whakataki.
      Ka taea te whakamahi anake i roto i te rerenga korero, ka waiho hei peera ki te whakaatu i te tino.
      Heoi, ko te maha o nga kupu whakamaarama e whakamahia takitahi ana i tenei ara i roto i te Tiamana he tino iti.
      titau tūāhua e te ingoa i muri ki te wahi nui, kua te mahi matua o te tūāhua anake hoki ki nitelemektir.dolayı tetahi aroaro o "whero", kaua ki te kite kupu rite te taitara o "poihau whero" e kia tika atu ki te kitea hei kupu whero kupu āhua e, te kupu.

      Ko etahi o nga kupu whakamaarama o te Tiamana ko:

      pupuhi: pai
      schlecht: kino
      hässlich: kino
      schön: pai
      grun: matomato (me nga tae katoa he tohu)
      te kaukau: taitamariki
      Raro: Te pakeke
      He kino: he mangere
      haurangi: hauora
      te toa: te manawanui
      Tuhinga
      hoch: tiketike
      rererangi: mahi pakeke
      klein: iti
      neu: hou
      raro: tawhito
      klug: atamai
      maama: ma
      lang: roa
      .
      .
      .

      Kaore he maha o nga korero e pa ana ki te whakamahinga o nga kupu whakapae anake. Ko te take matua ka tirohia e tatou i konei ko nga kupu whakahuatanga e tino whakamahia ana.

    • II. Tuhinga
    • [/ Rārangi]

      Kotahi, neke atu ranei nga tohu, kotahi, nui ake ranei nga ingoa, nga tae, nga whakatakotoranga, nga tau, me era atu. i roto i te tikanga o te kupu rōpū rōpū kupu whakahuatia e karangatia.
      Hei tauira, te poihe whero, te here matomato, te tukatuka tere, te taitama, te rakau poplar roa, penei i nga roopu o nga whakahua he tohu.
      I a Turkish, ko nga kupu whakatau kupu hanga e te huinga o te kupu ahua me te ingoa ingoa, ko te tauira e whai ake nei e whakamahia ana mo nga kupu rererangi i te reo Tiamana.

      Tuhinga + ADDUST + NAME

      Ka kitea i roto i nga tauira o te tauira i runga i waenganui i te ingoa me te artikel.
      I te mea hoki he momo tuhinga penei i te tino kiko, kore e tau, he kino kore i te reo Tiamana, ka huri ano nga adjectives ki te tuhinga.
      me ia o nga whakahuatanga e rite ana ki ia momo whakawhitinga rereke.
      he he ki te korero.
      Ko nga tohu, ko nga tohu, ko te ingoa, ko te ingoa o te mea takitahi, o te maha ranei, i runga i te whakarereketanga o te ingoa.

      KAUPAPA KAUPAPA - KAUPAPA I TE RANGA O TE WHAKAMAHI MANA

      KO TE WHAKAMAHI + WHAKATOKANGA + WHAKAMAHI KAUPAPA + NAME

      Koha: pirau: Whero
      Ingoa: das Buch: Pukapuka
      Whakaotia: das rote Buch (Pukapuka Whero)

      Te aukati: Tawhito: Te pakeke
      Ingoa: der Mann: Man
      Te whakaoti: der alte Mann (Te koroheke)

      Te aronga: klein: Te iti
      Ingoa: mate Mate: Flower
      Whakakotahia: mate Kleine Blume (He puawai iti)

      E whakaatu ana i nga tauira, der-die-das artikeller ki te whakamahi tatou i te whakamahi o, ka tāpirihia e mātou te tūtohu tāpiri-ake.
      Ko nga tauira o runga ake mo nga ingoa takitahi, ko tenei ka titiro ki nga ingoa maha.
      E mohio ana koe, he maha nga ingoa i whakamahia hei tuhinga mate.
      Ka tapiritia e matou te ingoa-kaore, kaore i te whakapaipai-ka whakamahi matou i nga mea whakapaipai, na ka tapiritia e matou te ingoa o te ingoa-ingoa.

      Koha: pirau: Whero
      Ingoa: mate Bücher: Pukapuka
      Whakaotia: die roten Bücher (Pukapuka Whero)

      Te aukati: Tawhito: Te pakeke
      Ingoa: mate Männer: Man
      Te whakaoti: ka mate a Männer (Tamariki tawhito)

      Te aronga: klein: Te iti
      Ingoa: mate BLumen: Flowers
      Te whakaoti: die kleinen Blumen (Nga puawai iti)

      HE WHAKAMAHI - KAUPAPA KAUPAPA

      Kei te mohio taatau, ko te tuhinga kore e taea te whakatau mo te der me te das he ein, a ko te tuhinga kore e mate mo te tuhinga eine.
      Na, mehemea ka mahihia me te tuhinga:

      MAKE + NAMI KAUPAPA (NGÄ KAI) WHAKATAKI KI TE WHAKAI

      EIN + ERİL SINGLE NAMES (DER) WHAKANUI + NAMES

      EINE + MO NGA INGOA TANGI KOREWE (MATI) TAPU KI TE WHAKARITENGA KI TE KAIWHIRI + INGOA

      Ko te ture o runga kei te memori rite ki era atu.

      Te aukati: Tawhito: Te pakeke
      Ingoa: der Mann: Man
      Te whakaoti: ein alter Mann (He koroheke)

      Te aronga: klein: Te iti
      Ingoa: mate Mate: Flower
      Whakaotia: eine kleine Blume (He puawai iti)

      Koha: pirau: Whero
      Ingoa: das Buch: Pukapuka
      Whakaotia: ein rotes Buch (Pukapuka Whero)

      I a koe e mahara ana, kihai i whakamahia nga tuhinga ein me te eine i roto i te tini.
      Na reira, ka taea te hoatu tetahi ture mo nga ingoa maha:

      TE WHAKAMAHI I TE WHAKAMAHI I TE WHAKAMAHI

      Te aukati: Tawhito: Te pakeke
      Ingoa: der Mann: Man
      Te whakaoti: alte Männer (Nga tawhito tawhito)

      Te aronga: klein: Te iti
      Ingoa: mate Mate: Flower
      Te whakaoti: kleine Blumen (Nga puawai iti)

      Koha: pirau: Whero
      Ingoa: das Buch: Pukapuka
      Whakaotia: rote Bücher (Pukapuka Whero)

      I hoatu e matou he tauira o nga whakahuatanga i whakamahia ki nga ingoa maha i runga nei.
      Ko nga tauira katoa i tuhia he ingoa maama.
      I roto i nga akoranga e whai ake nei ka tirohia e tatou nga taapiri kua honoa ki nga korero.
      Ano hoki, ko nga kupu whakatupu e rite ana ki te keehi nomina i te Tiamana; Ko nga kupu awhina e whakamahia ana i te ahua -Kei te wehea ki te toru, ko nga kupu awhina e whakamahia ana i te puka -E, me nga kupu awhina e whakamahia ana i te -in puka.

      E hiahia ana matou kia angitu koe.

      Mena kei te hiahia koe i te reka me te pai o te ao, whakaarahia to koiora me te whakapono ka whakapaipai ki te taha pono ka tiakina ki te karo i nga hara.

      Ka mea a Nursi

    Tēnā koe admin…. ;D I panui noa ahau i te mutunga, no reira he iti noa nga WHAKAARO kei konei... ae:) I ahua mohio ahau ki tenei kaupapa, no reira kare au i titiro ki roto, engari ka ata tirohia e au, ki taku whakaaro ka taea e au' kaua e kitea he whakamarama marama ki hea atu... yuppie:) tena koe... :angel:

    waro
    Kaiuru

    whakawhetai mo to kaha

    kōrerorero
    Kaiuru

    MANUIA KI TO TONU.. NUI TE MIHI...

    Michael
    Kaiuru

    : kaupapa here: Ka nui te mihi ki a koe Poutapeta... Nau i kawe mai he korero tino harikoa ki ahau... alkis :) kanikani :)

    ko-ba
    Kaiuru

    Nga mihi me te mihi ki to kaha

    MuhaяяM
    Kaiuru

    E hiahia ana matou kia angitu koe.

    kupuhipa
    Kaiuru

    teşekkürler

    moemoea
    Kaiuru

    He maha aku hua ki aku akoranga. Mauruuru mo to kai.

    arikiifa
    Kaiuru

    Ki taku whakaaro ka taea e tatou te tango i te ahua whakaingoa ina hanga rerenga korero me te kupumahi "sein".

    "He pai a Der Mann." He he ranei taku mahi?

    ARCHETYPE
    Kaiuru

    He nui te awhina ki ahau, mihi

    talos
    Kaiuru

    Kia ora, kaiako, nga korero e hiahiatia ana e au.

    kikorangi
    Kaiuru

    He mea whakamiharo, he maha nga pukapuka i tirotirohia e au kia mohio ai ahau, he mema ahau inaianei, kei te koa ahau, kaua e awangawanga :) he aha koe i kore ai i kitea e au i mua ……….

    Schwertl ki
    Kaiuru

    Tēnā koe.. (ahakoa te kaiako e taunaki ana i tenei pae i te kura, he tino pai koe ki to mahi… :))

    He tino pai nga akoranga pakipaki :) hiihi :)

E whakaatu ana i nga whakautu 14 - 1 ki te 14 (14 katoa)
  • Hei whakautu ki tenei kaupapa Me takiuru koe.