Akoranga 1: Nga korero tuatahi

> Huihuinga > Nga Tiamana Times me nga Putanga > Akoranga 1: Nga korero tuatahi

Nau mai ki nga huinga huinga o ALMANCAX. KA KIMI KOE KO NGA MOHIohio KATOA E KIMIHIA E KOE MO TE TIAMANI ME TE REO TIMANIA I TO TATOU WANANGA.
    almancax
    manuhiri
    AKO KI TE MAHI I TE WHAKANUI

    tūpato: Kia maarama ai koe ki tenei me nga kaupapa ka whakamaramahia a muri ake nei, me tino mohio koe ki nga kaupapa Wetereo Turikana.
    Mena kei a koe nga korero e pa ana ki te rerenga me nga mea i roto i te karamahi Turiko, me haere wawe.

    TE WHAKAMAHI KAUPAPA

    Ka whakaarohia e matou nga rerenga i roto i te kaupapa me te ahuatanga o te rerenga korero.
    hei tauira

    Ka mahue ahau.
    Kei te kata koe.
    Ka pānui ratou.

    Ko nga rerenga korero he hanganga noa iho ngawari.

    He mea nui te whakawhitiwhiti kupu-waha ki nga rerenga tika me te whai tikanga.
    Mena kaore i te hototahi te kupu i roto i te rerenga korero ki te kupu, he kino, he koretake hoki te rerenga.

    Ka haere.
    Kei te pānui koe.
    Kei konei koe.

    I roto i enei rerenga, kaore i tangohia nga kuputuhi e ai ki te kaupapa, kua puta ake ano te kaupapa-kaore.

    Hei tauira, ko te kupu kino "Ka haere ahau ki id me whakarite kia rite ki te kaupapa," Ka haere ahau "ka utaina ranei, yükleme Ka haere ratou".
    Ana, i te mea me uru tonu te kaupapa me te kupu mahi ki tetahi rerenga, ka taea e taatau te whakaaro mo te kaupapa o te rerenga ma te titiro noa ki te kupu mahi o te rerenga korero.

    Au haere mai ahau.
    Kua tuhituhia e koe.
    tuhituhi ratou.
    kei muri koe.

    Whakaarohia nga rerenga torutoru o runga.
    I roto i te kupu "Kei te haere mai ahau ki tapanana, ko te tangata e mahi ana i te mahi (kaupapa) he maatauwari te mohio ki a birgi I olan.
    "I tuhituhi koeKa taea te mohio, ko te kaupapa o te rerenga korero "koeKei te.
    "Ka tuhi ratauKo te kaupapa o te rerenga korero "ratou” ko.
    "Ka haere mai koeKo te kaupapa o te rerenga korero "senKei te.
    Ko te tikanga, na te titiro ki te ahuatanga o te rerenga korero, ka mohio matou ki te kaupapa o taua whakatau.
    Kei te korero anake nga kupu ki a tatou mo te kaupapa o te whiu?
    Ko te akoranga kore.
    Ka homai hoki e nga Verbs nga korero e pā ana ki te kaupapa o te whakatau, te wa i mahihia ai te mahi, te tuanui me te tikanga o te rerenga.
    Ko nga kupu mahi nga tohu o te rerenga korero, kaore hoki nga kupu mahi e pupuhi. tūmahi noa ka karanga kāwanatanga.
    Te kumuri o nga kupumahi i roto i te reo Turkish –hangout ranei -mak Ko reira.
    I roto i te reo Tiamana, tenei kumuri infinitive -en a i etahi wa-n  Ko reira.
    Me whakataurite i nga kupu mahi i nga reo e rua kia pai ake ai to mohio.

    spielen Tutuki ōrite o te kupumahi tākaro Ko nga kupu mahi e rua he ahua infinitive.

    takaro -  en
    takaro - mak

    Ka kitea, e ai ki nga kupu mahi i runga ake nei, ko te taapiri infinitive kei roto i te Tiamana me te mak i Turkey.

    Mena ka tapiritia tetahi kuputuhi ki nga verbs, ko te kupu e toe ana ka kiia ko te kupu o te kupu.
    Ahakoa ka taapirihia te tangata, nga taapiri taapiri ranei ki te kupu mahi, ka whakatakahia te whakakapi infinitive ka tapirihia te tangata, te taangata, me era atu.

    Panui Ka whakatakahia e matou te kumuri infinitive o te kupumahi me te "PānuitiaKa noho tonu te kupu ". Inaianei me tapiri he tangata me tetahi kumuri taima ki tenei kupu. Hei tauira, me tapiri he kumuri tangata tuatahi me tetahi kumuri o naianei.

    panui - yor - um

    Me whakamarama nga kupu whakakapi e kawea mai ana e taatau ki tenei kupu mahi inaianei.
    pānuitia: verb
    yor: te waahi o te waahi o te wa
    um: 1. tangata takitahi

    Me tango e tatou etahi atu kopere inaianei:

    READ - TOR - SUN
    READ - DU - N
    READ - YOR - UZ
    READ - DU - K

    Tena kia aro atu tatou ki tetahi tohu o konei. Tangohia, hei tauira, nga kupu mahi i panuihia e maatau.
    Ko 1 enei katoa. He aha he rerekētanga o nga taapiri o te rōpū, ahakoa he tini ratou?
    E pa ana tenei ki te hanganga wetereo me te rereketanga o nga rerenga e whakamahia ana. I roto i te Tiamana, he rereke nga whakapiri a nga kupu mahi i runga i nga taera me nga taangata rereke.
    Pēnei tonu i roto i tō tātau reo, ka tangohia te kūmuri infinitive o te kupu mahi ka tapirihia nga taapiri ki te putake o te kupu mahi.

    Me whakahiato i tetahi kupu mahi Tiamana:

    Lerneren : Akohangout
    Ka tangohia e matou te whakauru me te hoki lerne ka noho tonu te kupu.
    Tena me mauria mai e te tangata he taapiri taumaha ki tenei kupu lern. Hei tauira, me mauria mai e te tangata tuatahi nga whakaranu o tenei wa.

    Lerner - e : Ako - Um
    Ka kitea noa iho -e Na te whakakapi i whakakii te kupu mahi i tenei wa, me te tangata tuatahi

    Lerner - t : Ako - ko koe -

    Lern – te : Ako - di - m

    Ka hoatu e matou he torutoru o nga kupu o runga.

    Tena kia anga atu to aro ki tetahi atu kaupapa.
    Kei te kite koe, i tangohia e maatau nga kupu whakakapi o nga kupu mahi me te whakakotahi i te kupu mahi ma te taapiri i nga taapiri ki te putake o te kupu mahi e toe ana. Heoi, ahakoa ko te nuinga o nga kupu mahi e piri ana i tenei ara ki te Tiamana, e 200 nga kupu mahi koretake e mahi ana. kaua e whai i tenei ture.
    Mena kaore te pakiaka o te mahi e huri i te wae Kupu Mahi Tuturu ka karanga te reira.
    Engari ki te huri te putake o te kupu mahi i te wa e honohono ana, na tenei kupu mahi Kupu Koretake ka karanga te reira.
    Ko etahi waahi he maha nga waahi kaore he ngoikore, he waitohu kore i etahi waahi pakiaka.
    Na me pehea to maatau mehemea ka huri te pakiaka o te kupumahi?
    Hei whakautu i tenei patai, me kaha ki te memori i nga raraunga kore.
    I tenei waa ka taea e koe te timata ma te memori noa i nga mea e tino whakamahia ana i te ao.
    Engari me matua tohu e tatou Kaore o taatau keehi atu ko te whakamaumahara i enei kupu mahi me te whakakotahi!

    HE KI TE KAUPAPA KAUPAPA?

    Ko te ariā o nga kupumahi awhina i te reo Tiamana. He maha nga mahi o nga kupu mahi awhina i roto i te rerenga korero. Ko te tikanga, e 3 nga kupu mahi awhina i te reo Tiamana. Ko enei kupu mahi a sein – haben – werden. Karekau enei kupu mahi awhina i nga kupu orite me nga kupu mahi awhina. e kore e taea te whakamahi ko ia anake i roto i te rerenga korero.Absolutely.Me whakamahia me te kupumahi noa i roto i te rerenga korero kia taea ai e ratou te huri i te wa, te tikanga ranei o te kupu matua.
    Ka taea hoki te whakamahi i nga kuputuhi awhina o runga ake nei hei kuputuhi noa.
    Mena ka whakamahia e ratou he kuputuhi noa, he whai tikanga ta ratou, a ka taea te whakamahi anake.

    I konei ka hoatu e matou etahi korero whaitake hei whakatutuki i etahi take nui.
    I roto i nga akoranga e whai ake nei, ka haere tonu tatou ki te whakaahua i nga whakaritenga taangata hei tautoko i te reo, mai i nga hanganga riihi ohie ki nga rerenga ngawari.
    E hiahia ana matou kia angitu koe ...

    E te tangata, kaare pea ko te tangata nana i ho atu tenei patu ki a koe me tana tohu atawhai me te tohu hathem-i i roto i taua simi kua kore koe e tupato, kaua e aro nui ki a koe, kaua e aro ki o mahi. ko te ao katoa i raro i a koe he wairangi. me hanga e ia te whakapapa o te freak hei rakau pirau, whakangaro, kore kau? Me whakakahore e ia tana mahi tohu, e rite ana ki te ra, me tona mohio, e marama mai ana me te ra, kaore nei e manako ki nga ruarua ahakoa kaore e tino whai kiko? Hâşâ! .. (Lem'alar)
    tapu
    Kaiuru

    I hiahia ahau ki te mihi ki te hoa nana i tuku nga korero ako Tiamana. Kei te uru atu au ki to wananga, ko te tumanako ka taea e koe te awhina i nga korero mo te ako Tiamana me tetahi pukapuka CD etc.
    Te mana'o nei au ko te ara e tuhi ana ahau mai i te korukoru i te wa e kii ana au i nga kohinga pai ake i te Tiamana

    MuhaяяM
    Kaiuru

    Nau mai haere mai.
    Ka whakaatuhia atu hoki a maatau pukapuka CD me te Pukapuka ki a koe i nga tau kei te heke mai.

    papaki
    Kaiuru

    Hello;
    Ko ahau tetahi o nga tauhou i roto i a koutou.
    Ko taku waahi mahi he kamupene kua tukuna ki waho ka whakamahi ratou i te Tiamana me te Tiamana Tiamana, ka maarama ahau ki te rereketanga nui atu iti iho ranei, engari me ako au i te Tiamana.
    Kaare e pai ake ana, e warewarehia ana mena he rauemi taatau penei i nga pukapuka, kopae CD ranei e kiia ana e o raatau hoa?
    Nga mihi ..

    aue kua pai to korero ki o wahine. kia ora :)

    I uru au hei mema hou, he tino pai te papaanga

    Moemoea
    Kaiuru

    hmm kei te maarama ahau ki te tikanga ko te mak eki i te turkish i te Tiamana ;)

    xxabablo
    Kaiuru

    tskler, he pae tino whaihua tenei ..

    MAHI
    Kaiuru

    Kia ora, Ko Serkan ahau no Istanbul ka ako ahau mo to pae na te mihi ki taku hoa e noho ana i Munich, Tiamana. Kei te whakaaro ahau ki te noho ki Berlin a nga tau e haere ake nei, no reira i hiahia ahau ki te timata ki te ako Tiamana inaianei. Ka tino koa mena ka taea e koe te awhina i ahau ki tenei. He aha taku mahi me hea ka timata ahau? Kaore au i te tino mohio... Kei te tatari ahau mo to awhina me to whakaaro, aroha me te whakaute.

    hamurana
    Kaiuru

        Nau mai e hoa... Titiro, kua timata koe i te waahi tika. :) Ae, ngana ki te whai i nga nama akoranga i runga i te raupapa, timata mai i te akoranga 1, ka maumahara ki nga tauira korero ngawari o ia ra.. Waiho koe ki te pae, ka mohio koe kua timata koe ki te ako….

    iboroti
    Kaiuru

    kia ora, tumanako ka mahi.

    murat20
    Kaiuru

    kia ora mo o korero

    TUHANGA
    Kaiuru

    I timata ahau ki te whakaako i te reo Tiamana mai i a SCRATCH mo te toru marama ki muri, ka tino pai i te whakakotahitanga o taku matauranga mo tenei wa, me te wetereo i whakamaramatia e koe ki te reo TURKISH.. MIHI...

    KorteX
    Kaiuru

    Mauruuru mo nga Mea Katoa, Kei te Ngana ahau ki te Ako I Nga Mahi Ngawari katoa ki te Ako, Mauruuru ki a koe, ka ako ahau i tenei reo. :)

    kermlik
    Kaiuru

    I uru au hei mema hou, he tino pai to papaanga, he mahi tino pai koe.

    hakanxnumx
    Kaiuru

    KUA HANGA E KOE TE PAE SUPER, HE AHA TAKU, TINO AWESOME

E whakaatu ana i nga whakautu 15 - 1 ki te 15 (42 katoa)
  • Hei whakautu ki tenei kaupapa Me takiuru koe.